CK SKI RAKOUSKO International

lyžování v rakouských Alpách

Kaprun-Zell am See, Stubai, Kitzbühel, Zillertalarena, Amadé, Ischgl, Pitztal, Schladming / Dachstein Tauern, Nassfeld - Hermagor, Gastein,Wilder Kaiser

Aktuality
Pokyny pro řidiče

Pokyny pro řidiče

3.12.2009
Pokyny pro řidiče

Základní informace pro Vaši příjemnější cestu po Rakousku.Mimo běžných dokladů (řidičský průkaz, osvědčení o technickém průkazu, doklad o pojištění zákonné odpovědnosti...) je třeba v případě, kdy řidič vozidla není zároveň jeho vlastníkem mít u sebe potvrzení o zapůjčení vozidla. Dokument by měl být z důvodu srozumitelnosti psán v němčině popř.angličtině.V zásadě odpovídají pravidla silničního provozu a dopravní značky v Rakousku pravidlům v ostatních evropských zemích. Téměř všechny horské silnice mají zabezpečené krajnice.


Na horských silnicích s velkým spádem je třeba včas zařadit nižší rychlostní stupeň. Na úzkých místech couvá vozidlo, pro které je to vzhledem k okolnostem snazší.Při sněhu se bezpodmínečně doporučují zimní pneumatiky resp. pneumatiky s hroty (doba použití od 15. listopadu do 1. pondělí po Velikonocích) a ve zvláštních případech mohou být dopravními značkami předepsány sněhové řetězy. Rakouské autokluby ÖAMTC a ARBÖ provozují půjčovny sněhových řetězů.